Bolt kahekordistab Metallica kontserdi toimumispäeval hinnad

Sõidujagamisteenuse Bolt auto.

FOTO: SILLE ANNUK / PM/SCANPIX BALTICS

Sõidujagamisteenus Bolt tõstab neljapäeval, mil toimub rokkbändi Metallica kontsert, kõige kiiremal ajal sõidu hinda 2,5 korda.  

Bolti kommunikatsioonijuht Marek Unt ütles, et suurüritused on transpordi seisukohast alati keerulised, sest nõudlus kasvab tavalisega võrreldes mitu korda. 

«Et võimalikult paljud kliendid saaksid oma sõidu tehtud, peab liikvel olema ka tavapärasest rohkem juhte, kuna kallimast hinnast veel enam pahameelt põhjustab see, kui üldse autot saada pole,» sõnas ta. Unt lisas, et nemad ei saa juhte sundida rooli istuma, küll aga saavad nad autode kättesaadavust mõjutada sõiduhinna kaudu: parem teenistus meelitab rohkem juhte sõitma. 

Kontserdi ajal võib sõidu hind olla maksimaalselt kaks ja pool korda kallim kui tavaliselt, seda aga vaid kõige kuumemal ajal. Kuna hinnakordaja rakendub automaatselt vastavalt nõudlusele ehk sellele, kui palju inimesi samas piirkonnas parajasti sõitu tellimas on, ei pruugi hind maksimumini kerkida. Samuti langeb hind automaatselt taas siis, kui nõudlus väheneb. 

Selline praktika on suurürituste korral tavapärane ja üleskutse läheb kõigile Bolti platvormil sõitvatele juhtidele Eestis. 

«Loodame väga, et inimesed jõuavad nii mugavalt kontserdile kui ka turvaliselt koju,» lisas Unt. 

Taksofirma Välk juhatuse liige Rainer Kaasik ütles, et nemad hindu kontserdipäeval ei tõsta. Ainus muudatus on see, et neljapäeval on sõiduvalmis kõik Välgu autod. 

«Ma ei taha teha liiga meie püsiklientidele, kes kasutavad taksot tööle ja koju sõitmiseks,» sõnas Kaasik. 

Tagasi üles