Ralliässad tervitasid Tartu vanalinnas publikut

Täna pärastlõunal leidis aset suurvõistluste Rally Estonia Tartu linnakatse. Võistluse start anti ülikooli peahoone juurest, sealt kihutasid autod Lossi tänavat pidi üles Toomemäele. Edasi kulges marsruut mööda Liivi tänavat Veski tänavani ning piki Kuperjanovi tänavat. Seejärel pöörati alla Vallikraavi tänavale. Katseringi pikkus oli 1,5 kilomeetrit.

Pärast katset tervitasid Vallikraavi tänaval rallisõitjad raja äärde kogunenud pealtvaatajaid, nii mõnedki võistlejad ronisid selleks oma raudsuksude katustele. Publik tervitas ralliässasid omakorda ovatsioonidega.

«Tulime vaatama ainult linnarallit ja Otile pöialt hoidma, hoiame tema tegemistel silma peal. Seda katset on Tartule kindlasti vaja, see toob linnale maailmas tähelepanu,» ütles Kevin Klaos, kes oli rallit vaatama tulnud koos kaaslase Laura Köidamiga.

Raja äärde perega aega veetma tulnud olid ka Ira ja Brigita Piller. «Rallit tahtsid rohkem näha pere meesliikmed. Kui lapsed olid väikesed, käisime sageli, nüüd on jäänud viieaastane paus,» tõdes Ira Piller. Brigita Piller arvas, et kõige vingem asi on Rally Estonia puhul melu. «Ralli loob rahva ühtehoidmise tunde,» arvas ta. Mõlemad ütlesid, et hoiavad pöialt ka oma kodukandi mehele Georg Krossile Rakverest.  

Sigrid Salsberg tuli aga rallikatset vaatama selleks, et sellest poissõbrale telefoniga pilti vahendada. «Mu poiss ütles, et on alati tahtnud siia tulla. Filmisin talle ühe lõigu. Teen ta kadedaks,» muigas ta. «See on äärmiselt originaalne, et selline üritus just vanalinna tänavatele toodi, mitte kuhugi metsa vahele.» Seltsiks oli Salbergile sõbranna Brit Tammeleht, kes tõdes, et tuli samuti vaatama just linnakatset ja metsavahele ta ei läheks.

Rally Estonia võitis kindlalt Eesti parim rallisõitja Ott Tänak, kes edestas lähimat konkurenti Andreas Mikkelseni minuti ja 3,5 sekundiga. Kolmanda koha kindlustas Esapekka Lappi, kelle vahe Tänakuga jäi peaaegu poolteist minutit.

Tagasi üles