Video: kunstnik Robert Suvi jäädvustab saksofonimaestro Lembit Saarsalu lõuendile

Kunstnik Robert Suvi kutsus saksofonist Lembit Saarsalu – mõlemad on praegu tartlased, aga nende tutvuse algus ulatub Tallinnas elatud aastate taha – kolmapäeval oma stuudiosse Liiva tänavas. Ta soovis muusikut maalida koos pilliga. Ja mitte niisama, instrument käes, vaid ikka ehtsalt mängimas. Ja et väärt muusika pelgalt nelja kõrva sisse ei lainetaks, oli kutsutud kuulama kunstniku tuttavaid ja õpilasi.

Maestro rääkis saksofoni mängukorda seadmise ajal oma varasematest kohtumistest kunstnikega. Kaks aastat tagasi valmis CD «Pühapäev», mille lugusid looma inspireerisid muusikut Olev Subbi maalid. Peaaegu 40 aastat tagasi ilmunud plaadile «2 x labajalg» Lembit Saarsalu kvarteti lugudega on teinud ümbrisekujunduse Jüri Arrak.

Väikest stuudiokontserti alustas saksofonimaestro torupilli matkimisega ja lisas sellele muistsete eestlaste tantsu. Samal ajal võttis kunstnik alustuseks pliiatsi ning tõmbas sellega lõuendile õrnalt piirjooni mehest ja tema pillist.

Siinse uudise juurde lisatud pooleminutilisele videosalvestisele on kokku surutud tund maalimise algusest. Maali lõpetamiseks kulub päevi.

Tagasi üles
Back