Laupäeval võistlevad Tartu kesklinnas ja lähiümbruses triatleedid

Foto eelmisel aastal toimunud mitmepäevasest Tartu Mill triathloni võistlejast jalgratta seljas. FOTO: Kristjan Teedema

Sel nädalavahetusel peetakse Tartus taas Tartu Milli triatloni. Eelmisel aastal neli päeva kestnud võistlus toimub tänavu vaid ühel päeval.

Mullu toimus Tartus triatloni Euroopa meistrivõistlus ja tänavu on võistluse korraldaja Ago Arro sõnul vaheaasta. Tuleval aastal peetakse mitmepäevane Euroopa triatloni meistrivõistlus jälle Tartus.

Tänavu tuleb triatlon koostöös Rally Estonia ja Eestimaa suvemängudega. Arro sõnul otsustasid korraldajad jõud ühildada, et üksteisele väärtust juurde anda. Nii saavad korraldajad oma üritusi rohkematele inimestele tutvustada.

Sportlased ujuvad Emajões allavoolu, põhidistantsi võistlejad stardivad Emajõe lodjakoja ja igamehedistantsi võistlejad Vabaduse silla juurest. Rattarada viib võistlejad Tartu kesklinnast Jõgeva poole. Peale tagasipööret tulevad võistlejad sama teed mööda Tartusse tagasi väikese lisaringiga Vaksali ja Supilinna piirkonnas. Rattaring lõppeb enne Tartu kaubamaja, kus tuleb minna uuele ringile või edasi jooksurajale. Jooksurada kulgeb mööda Emajõe kallaste kõnniteid.

Laupäeval stardivad lapsed kell 9.30, põhidistantsil osalejad stardivad kell 12.30 ja igamehedistantsi start on kell 18.

Triatlonile tulevad võistlema sportlased peale Eesti ka Lätist, Leedust ja Valgevenest. Osalejaid on Arro sõnul 600 ringis. Võistlejad saavad koguda Eesti karikapunkte, Baltikumi karikapunkte ja eliitvõistlejad Euroopa karikapunkte.

Teiste seas osaleb triatlonil näitleja ja riigikogu liige Raivo E. Tamm. Tunamullu sai Tamm Tartus esimese triatlonikogemuse. Toona valmistus ta Otepääl toimunud Ironmani võistluseks. Nüüd seab Tamm sihte oktoobrikuiseks Hawaii Ironmaniks, triatloni maailmameistrivõistluseks.

Tamme sõnul on Tartu triatlon talle südamelähedane, kuna see oli tema esimene triatlonikogemus ja ta on siin võistelnud põhidistantsil ning igamehedistantsil.

Tagasi üles
Back