Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Sportauto lõhkunud noortejõuk liigub endiselt karistuseta ringi

Tänavu 19. juunil sai autospordiga tegelev Olga Stebihhova tagasi oma BMW M3, mis oli kümme kuud Eestis remondis olnud. FOTO: Erakogu

Juuni keskel sai venelanna Olga Stebihhova tagasi oma auto, mis oli suurt remonti vajanuna kümme kuud Eestis olnud. Möödunud aasta 31. juulil oli sportauto BMW M3 Tartus Ropka tööstusrajoonis Fulldrive Service töökoja hoovis, mootor osaliselt lahti ühendatud ning võtmed ees, et autoremondilukksepp saaks selle hommikul esimese asjana ette võtta. Seda aga ei juhtunud, sest hommikuks oli autost järel vaid vrakk.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Noortekamp, kuhu kuulusid 15–18-aastased nagad, tahtis sportautot töökoja hoovist ärandada, aga kuna pätid ei suutnud väravaid kahe tunni jooksul lahti kangutada, valiti järsem tee – autol võtmed ees, keerati süüdet ja sõideti üheskoos läbi väravate. Auto sai kahjustada, aga sõitis veel pisut edasi. Kuna töökojas oli mootor osaliselt lahti ühendatud, hakkas õli lekkima ning peagi jooksis mootor kokku. Noorte pättide kahjuks läks ärandamine aia taha. Kuna autot ei õnnestunud varastada, siis lõhkus ja laamendas bande sõiduki kallal nii palju, kui jõudu jagus. Lõhuti klaasid, löödi mõlki katus ja uks keerati tagurpidi.

Kes ja miks võidusõiduauto kasutuskõlbmatuks muutis, hakkas uurima politsei. Praeguseks on kriminaalasja materjalid prokuratuuris ning ootavad kohtusse jõudmist.

Tagasi üles
Back