Laulupeokontserdi ülekannet kogunesid ERMi juurde vaatama mõned üksikud huvilised

Laulupeo ühisvaatamine ERMi sissepääsu ees. FOTO: Kristjan Teedema/Tartu Postimees

Täna kell 14 alanud laulupeo teise kontserdi ülekannet saab Tartus vaadata ERMi peasissepääsu ees suurelt ekraanilt. Ülekande alguses kogunes ERMi ette laulupidu vaatama napilt kümme inimest.

Laulupeo ülekande alguses istus ERMi peasissepääsu ees pinkidel kaheksa inimest. «Ma arvasin ka, et ilmselt tuleb siia korralik rahvamass kohale,» sõnas ERMi juurde laulupidu vaatama tulnud Avely Buht hämmeldunult.

Ta käis Tallinnas reedel tantsupeo etendust vaatama ning otsustas laulupeost osa saada kodulinnas suure ekraani vahendusel. Kodus ei vaata ta pidu väga lihtsal põhjusel, nimelt pole tal telerit.

Et Buht on aastaid tegelenud rahvatantsuga, siis on tantsupidu talle südamelähedasem kui laulupidu. «Ise ma üldtantsupeol osalenud pole, aga kolm aastat tagasi käisin Jõgeval naiste tantsupeol,» sõnas ta. Kuigi praegu Buht aktiivselt rahvatantsuga ei tegele, loodab ta millalgi taas leida rühma, kellega koos tantsida, ning korra elus ka ise tantsupeol Kalevi staadionil jalga keerutada.

Teiste seas oli laulupeo ülekannet ERMi juures vaatamas ka soomlanna Marjut Votila. Perega Eestis puhkust veetnud Votila tuli parasjagu ERMist välja ning jäi ülekannet vaatama. «Teised läksid tagurpidi majja,» sõnas ta.

Votila selgitas, et pea kõik soomlased teavad, mis sündmus on Eestis üldlaulupidu. «See on Soomes väga kuulus, kuid ma ise pole kunagi laulupidu kuulamas käinud, nüüd mul on selleks mõni hetk, et kontserti vaadata,» selgitas ta.

Tagasi üles
Back