K, 27.09.2023

Emajõe äärde tuleb ainulaadne välijõulinnak

Kelly Olesk
, reporter
Facebook
Comments
A.Le Coq Sport spordimaja Emajõe poolsesse äärde ehitatakse välijõusaal.
A.Le Coq Sport spordimaja Emajõe poolsesse äärde ehitatakse välijõusaal. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Augusti keskpaigas valmis Annelinna spordimaja kõrval välijõulinnak, mis on Eestis kui mitte ainulaadne, siis haruldane. Nimelt on peale ronimisala seal mitmesugused hüdraulilised masinad, millel saab treenida nii kõhu-, selja-, õla-, rinna- kui ka jalalihaseid.

Esimeses ehitusetapis, mis lõpeb 17. augustil, tuleb spordihoone kõrvale kuus välitrenažööri. Kuna seadmed on üsna kallid, tuleb töid teha kahes osas. Tartu Spordi haldusjuhi Arved Sarapuu sõnul tuli kallite seadmete tõttu ühest trenažöörist loobuda, esialgu oli neid plaanitud linnakusse seitse. Esimese etapi kogumaksumus on ligi 22 000 eurot. Sarapuu ütles, et Emajõe äärde loodav välijõulinnak on haruldane ja tema teada on see Eestis esimene. 

Jõulinnakusse tuleb masin, millel saab treenida rinnalihaseid. Masinal on kaheksa  raskusastet.
Jõulinnakusse tuleb masin, millel saab treenida rinnalihaseid. Masinal on kaheksa  raskusastet. Foto: Erakogu

Teises etapis tuleb linnakusse ka jõuharjutuste park, kus saab kasutada horisontaalset ja  vertikaalset redelit, ronimisköit ja -posti, kaldes ja sirgeid rööbasteid, kaldpinki, võimlemisrõngaid ja rippkange ja -redelit. Jõulinnakusse tuleb lisaks kuuele trenažöörile 20 elementi, millel soovijad saavad oma füüsilist vormi paremaks muuta. 

Selleks, et jõulinnakust tartlastele rohkem rõõmu oleks, on masinad terasest, mida pole vandaalidel kerge lõhkuda.

Individuaalseks treeninguks loodud masinatega saab treenida eri lihasgruppe ja neid saab reguleerida kaheksa raskuspositsiooni vahel, mis võimaldab igal kasutajal leida sobivaim koormus. Reguleeritav süsteem võimaldab ka raskust järk-järgult suurendada sõltuvalt treeningu tulemustest. Igal seadmel on ka säbrukood ehk QR -kood, millelt saab nutiseadme abiga vaadata kasutusjuhendit. Jalapuhkamiseks on linnakus neli pinki. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles