Järelvaadatav: Tartu Postimees vahendas otseülekandes linna päeva galakontserti

Tartu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Nagu kolmel eelmisel aastal, kulmineerus tänavugi Tartu linna päev ooperisümbioosi galakontserdiga Raekoja platsil. Tartu Postimees vahendas seda otseülekandes.

Laupäeval kell 21 algas eriline kontsert, mis kätkes korraldajate lubaduse kohaselt endas tuttavate kaunite meloodiate mõõtmatut jõudu, lummavaid hääli ja üksjagu palju vaatemängulisust ning ülemeelikust. 

Lavale tulid sopranid Maria Listra ja Pirjo Jonas (Vanemuine), tenorid Rasmus Kull (Vanemuine) ja Reigo Tamm (Estonia) ning bariton Simo Breede (Vanemuine). Lisaks astusid solistidena üles instrumentalistid Sandra Vabarna (torupill), Maria Mutso (tšello) ja Heigo Rosin (marimba).

Kontserti juhtis näitleja Andrus Vaarik (Talllinna linnateater). Kontsertmeister oli Piia Paemurru ja kaasa tegi Andres Vago (kitarr). Oma kandev roll oli kümnendat taastegutsemisaastat tähistaval Tartu ülikooli sümfooniaorkestril ja dirigent Taavi Kullil.

Tartu linna päeva programm on leitav siit.

Tagasi üles