Politsei pidas Põltsamaal kinni peatumismärguannet eiranud joobes ja lubadeta juhi

Põltsamaal tabati autoroolist joobes ja juhtimisõiguseta 28-aastane mees.

FOTO: Lõuna prefektuur

Esmaspäeva õhtul eiras alkoholi tarvitanud ning juhiloata sõidukijuht Põltsamaal politseinike peatumismärguannet ning otsustas põgeneda. Politsei pidas mehe kinni ning viis ta arestikambrisse.

Jaanipäeva õhtul hoidsid politseinikud silma peal Põltsamaal liikuvatel autojuhtidel ning linna vahel liiklevatel inimestel. «Pargi tänavale jõudes otsustasime kontrollida üht kortermaja kõrvalt parasjagu sõitu alustanud Mercedest. Sellele järgi sõites andsime masina juhile peatumismärguande, ent peatumise asemel lisas juht sõidukile vaid kiirust ning asus eest ära sõitma,» rääkis Jõgeva patrullpolitseinik Arsi Alavere.

Ta lisas, et õhtusel ajal jõudis Mercedes Põltsamaa vahel vähem kui minuti väldanud tagaajamise jooksul läbi sõita hulga tänavaid ja ka kergliiklusteid, kuniks juht lõpuks masina Tamme tänava eramaja ees murul peatas.

«Juhi kontrollimisel selgus kohe ka mittepeatumise põhjus. Autoroolis olnud mees oli joobes ning lisaks puudus tal ka juhtimisõigus. Nimelt on ta varemgi korduvalt alkoholi tarvitanuna rooli kippunud ning õigus autot juhtida on temalt seetõttu ära võetud. Pidasime 28-aastase mehe kinni, viisime ta arestikambrisse ning alustasime tema suhtes kriminaalmenetlust,» rääkis Alavere.

Patrullpolitseinik edastas, et jaaniõhtul masinast väljunud mees tunnistas häbenemata, et võttis sõidu ette eesmärgiga omale vägijooki juurde tuua. «On puhas õnn, et liiklus Põltsamaa vahel selleks hiliseks ajaks juba raugenud oli ning meil õnnestus ohtlikule juhile enne koledaid tagajärgi jaole saada,» sõnas Alavere.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles