Vana suur sidesõlm vanalinnas muutub kortermajaks Duo Loftid

Lai 29 kaks suurt hoonet ehitatakse ümber korterelamuks. Rüütli tänava poolne hoone on valminud 1979. aastal ja selle taga olev vanem neljakorruseline maja 1938. aastal.  

FOTO: Margus Ansu

Vanemate tartlaste hulgas sidesõlmena tuntud hoonetes vanalinnas Laial tänaval puhuvad uued tuuled: peagi muutub omanik ning ka majade välimus ja sisu. Uue omaniku kava järgi valmivad seal tuleva aasta lõpus suurlinlikud läbi kahe korruse kõrguvad loftid ehk endistesse tootmishoonetesse rajatavad korterid ning nutikad väiksed päris- või üürikodud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tartu linnavalitsus saatis läinud teisipäeval volikogule eelnõu kehtiva Lai 27/29 krundi detailplaneeringu osaliseks kehtetuks tunnistamiseks Lai 29 krundi sihtotstarbe ja ehitusõiguse osas. Põhjuseks soov hoone põhjalikult uuendada ja muuta praegune ärimaa korterelamumaaks, mille toetav otstarve oleks ärimaa kohvik tarbeks.

«Oleme kõik Tartust pärit ja tahame siia midagi tõeliselt ägedat teha,» tutvustas Lai 29 arendaja, Scandium Kinnisvara tegevjuht ja üks omanik Maido Lüiste enda ning ettevõtte kahe teise omaniku, Kalle Aroni ja Jaak Roosaare plaane vana sidesõlmega.

Lai 29 hoonetest on kavas ehitada uudne tervikliku kontseptsiooniga kortermaja Duo Loftid, mis peaks valmima järgmise aasta lõpus. 

Nii on vanalinna lisandumas põnev kortermaja, millel on ka värvikas ajalugu, sest seal, Tartu rajooni sidesõlmes hoiti töös eriside, tegutses KGB, tellimise ja ootamise peale sai lihtne nõukogude inimene lõpuks teha kaugekõne, samuti töötasid seal relvastatud inkassaatorid, kelle kokku kogutud raha luges terve brigaad öö otsa.

Tagasi üles