Pildid: Tartu Jaani kirikus kõlas võidupüha eelõhtul heategevuslik kontsert «Laulud sõdurile»

Tartu Postimees
Copy

Võidupüha eelõhtul kõlas Tartu Jaani kirikus teenistuses langenud ja vigastada saanud kaitseväelaste laste toetuseks heategevuslik kontsert «Laulud sõdurile». Kontserdil osalesid teiste seas president Kersti Kaljulaid, peaminister Jüri Ratas, kaitseminister Jüri Luik ning kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem.

Peaminister Ratas märkis, et kaitsevägi ning meie pühendunud kaitseväelased panustavad päevast päeva ja aastast aastasse sellesse, et nii Eesti kui ka meie liitlaste turvalisus oleks hoitud.

«Carolin Illenzeeri Fond teeb oma parima, et selle ennastsalgava töö käigus hukkunud või raskelt vigastatud kaitseväelaste lastele oleks tagatud kooli- ja huviharidus. Anname üheskoos Carolin Illenzeeri Fondiga nendele lastele väärtuslikuma elu,» lausus valitsusjuht.

Tänasel kontserdil andis oma panuse kaitseväelaste laste toetuseks paremik Eesti muusikutest: Uku Suviste, Laura, Pearu Paulus, Mari Jürjens, Johansonid, Ariadne, Helin-Mari Arder, Inga ja Stefan. Artiste saatis Eesti kaitseväe orkester dirigent Teet Raigi juhatamisel.

Helistades numbril 900 6705 on võimalik fondile annetada 5 eurot, numbril 900 6715 annetada 15 eurot ja numbril 900 6735 annetada 35 eurot. Kaheksandat korda peetava heategevusliku kontserdiga kogutud annetustega toetab Carolin Illenzeeri fond raskelt vigastatud või teenistuses langenud kaitseväelaste laste haridusteed ning huvitegevust. 

Fond on saanud oma nime 2004. aastal välismissioonil Iraagis langenud vanemveebel Arre Illenzeeri türtre Carolini järgi. Pärast juhtunut hakkasid veebel Illenzeeri sõbrad perekonda toetama ning kuna välismissiooonid ja kurvad teated jätkusid, siis loodi Carolin Illenzeeri fond, aitamaks sarnasesse olukorda sattunud peresid. Fond toetab enda nimistus olevaid lapsi 300-eurose koolikoti toetusega, lisaks panustab laste huvi- ja ülikooliharidusse.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles