Galerii: tuhanded lauljad lõid Tartu laulupeol häälepaelad valla (6)

Tartu Postimees
Copy

«Laulud nüüd lähevad kaunimal kõlal, vägevail vooludel üle me maal ...» kaikus täna kell kuus Tartu lauluväljakul ligi 9000 koorilaulja esituses ning samal ajal süttis Tartu laulupeotuli. Just Tartus pandi 150 aasta eest alus meie laulupidude traditsioonile.

Tartu laulupeo peakontsert sisaldas kullaprooviga koorimuusikat, mis hõlmab Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Gustav Ernesaksa, Miina Härma jpt loomingut. Tartu laulupeo peadirigent ja kunstiline juht Triin Koch ütles enne pidu, et laulupeo puhul pole lõppkokkuvõttes midagi olulisemat kui repertuaar.

«See teeb peo. Jah, muidugi on oluline, et kõht oleks pidulistel täis ja esmavajadused rahuldatud, aga lõpuks on see, mis peost meelde jääb ikkagi laulud, repertuaar, meeleolu, mis seal kujuneb. Et lauljad sooviks neid lugusid laulda. See on kunst. See on väga suur kunst,» tõdes Koch.

Seetõttu valitigi Tartu laulupeo peakontserdi kavasse laulud, mis on ajaproovile vastu pidanud. «Nii need, mida lauljad soovivad laulda, kui need, mida inimesed armastavad,» lisas peadirigent.

Peakontserdil olid kaastegevad Vanemuise sümfooniaorkester Taavi Kulli juhtimisel ning solistid Tõnis Mägi, Ivo Linna, Jarek Kasar, Reigo Tamm (Rahvusooper Estonia) ja paljud teised.

Kommentaarid (6)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles