Ligi 700 jooksjat mõõtsid Elva sumedas suveöös kilomeetreid

Tartu Postimees
Elva Südaööjooks.
Elva Südaööjooks. Foto: Ragnar Vutt

Reede hilisõhtul peetud kümnekilomeetrise Elva Südaööjooksu võitsid Rauno Laumets ja Kristi Kuldkepp. Erinevatel distantsidel osales kokku ligi 700 jooksjat.

Jooksu start anti hetk enne keskööd ajaloolise Elva raudteejaamahoone eest. Rada kulges Elva tänavail lampide, tõrvikute ja küünalde valgel, aga esines ka hämaramaid nurki. Trassile jäi ridamisi arvestatavaid tõuse.

Meeste võistluse eripäraks oli see, et poodiumile pääsesid sedapuhku vaid Rauno-nimelised. Veenvalt võitnud Rauno Laumetsa järel (31.45,9) saabus teisena finišisse Rauno Reinart (33.31,7) ja kolmandana Rauno Jallai (34.12,4). Ühtlasi kordas Laumets 2017. aastal peetud Elva Südaööjooksu võitu. Laskesuusataja Kauri Kõiv jäi napilt poodiumilt kõrvale, platseerudes neljandaks.

Naistest jõudis võidukana finišisse Kristi Kuldkepp ajaga 39.03,9, talle järgnesid Sille Puhu (41.25,7) ning Ingrid Riipus (41.44,2).

Lisaks põhijooksule toimus ka kepikõnd ning 300-meetrised ning 600-meetrised lastejooksud. Põhidistantsi lõpetas ligi 400 osalejat, kõiki osalejaid kokku oli aga ligi 700, mis tähistab ka ürituse rekordit.