N, 7.12.2023

Balti kaitsekolledž sai aastapäeval uue lipu, kõnelesid Eesti ja Läti riigipea

Aime Jõgi
Copy

Täna tähistas Balti kaitsekolledž oma 20. aastapäeva uue lipu sisseõnnistamisega, mis sümboliseerib Eesti, Läti ja Leedu edukat koostööd Balti-, NATO ja partnerriikide ohvitseridele ja tsiviilteenistujatele professionaalse sõjalise kõrghariduse andmisel.

Ühtlasi on uus lipp märk Tartu linna ja Balti kaitsekolledži pikaajalisest partnerlusest.

Tseremooniast võtsid osa Eesti president Kersti Kaljulaid, Läti president Raimonds Vējonis ja Leedu Seimi spiiker Viktoras Pranckietis, kellest igaüks pidas kõne, rõhutades Balti kaitsekolledži tähtsust professionaalse sõjalise kõrghariduse andmisel ning panust riikide turvalisusesse ja demokraatiasse.

Kohal olid veel  Eesti, Läti ja Leedu kaitsevaldkondade juhid, Tartu linnapea, mitmed suursaadikud ja kaitseatašeed, vaimulikud ja kaplanid.

Üritus jätkus kolme kursuse lõputseremooniaga, diplomi said 92 üliõpilast 17 riigist.

Lõpetasid kõrgema juhtimiskursuse, vanemstaabiohvitserde kursuse ja tsiviilteenistujate kursuse üliõpilased. See oli esimene kord, mil kolm kursust lõpetavad ühel ajal.

Kolledži haridusprogrammis on kokku neli kursust, juba loetletutele ka strateegiliste juhtide kursus.

Lisaks korraldab Balti kaitsekolledž igal aastal Venemaa ja Balti sõjaajaloo konverentse.

Kolledž keskendub õppetöös nüüdisaegsete sõjaliste konfliktide analüüsile, ühisoperatsioonide planeerimisele ning tulevikutrendide prognoosimisele, olles seejuures orienteeritud väikeriikide kaitse ja julgeoleku spetsiifikale

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles