Olvi fondi esimese õpetajastipendiumi pälvis kutsekooli õpetaja

Tartu Postimees
Copy
TKHK mehhatroonika õpetaja Villu Repän (vasakul) pälvis esimese Olavi fondi õpetajastipendiumi.
TKHK mehhatroonika õpetaja Villu Repän (vasakul) pälvis esimese Olavi fondi õpetajastipendiumi. Foto: Jaak Jänes

Eile anti Tartu A. Le Coq tehases kätte esimene Olvi fondi õpetajastipendium, mille pälvis Tartu kutsehariduskeskuse mehhatroonika õpetaja Villu Repän.

A.Le Coq  administratsioonidirektori Katrin Lemberi sõnul on stipendiumi loomise laiem eesmärk propageerida ja arendada tehnilist kutseharidust. «Oleme veendunud, et õpetaja on endiselt maa sool, aga teadmiste edasiandmise kõrval peab ta olema võimeline süstima õpilastesse tahet edasi areneda, uudishimu, positiivsust. Tahame õpetajat selles olulises töös toetada. Stipendium võimaldab õpetajal näha lähemalt ettevõttes rakendatud tehnikalahendusi ja viia neid kokku kooli õppekavaga. Soovime olla õpetajale abiks paremate enesearendamise võimaluste otsimisel ja vajadusel ka õppekavade ja meetodite arendamisel,» selgitas ta.  

Esimene stipendiaat Villu Repän kinnitas, et vastse stipendiaadina näeb ta võimalust reaalse nüüdisaegse suure tööstusettevõttega lähemalt tutvuda. «Kuna meil on koostöö A.Le Coqiga juba käimas, siis on huvitavaid ideid juba peas. Kavatsen minna ettevõttesse stažeerima ja tahan ise käed külge panna mõne idee rakendamisel, mida siis ka õppetöös näitena kasutada,» kinnitas ta. Stažeerimine ja ka tulevane reis välismaale kas tööstusharu tutvustavale messile või kontserni suurettevõtetesse toimub järgmisel õppeaastal. 

Olvi fondi õpetajastipendium

Stipendium, mida antakse välja koostöös A. Le Coq ja Tartu kultuurkapitaliga, on kokku 3000 eurot. Tartu kutsehariduskeskuse õpetaja Villu Repän on esimene stipendiaat. Kutsehariduskeskuses on Villu Repän õpetanud 2005. aastast, alates 2012. aastast on ta mehhatroonika kutseõpetaja.  Aastal 2017 tunnustati teda aasta õpetaja tiitliga. Villu Repän on Tartu ülikooli lõpetanud füüsik ning tal on doktorikraad optika ja spektroskoopia erialal.

Olvi fondi stipendium määratakse tehnikaerialade õpetajale, et tunnustada õpetaja senist tehtud tööd ja anda võimalus tutvuda joogitööstuse ja sellega seotud tehnikainnovatsiooniga.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles