Võidupüha paraadil ajal on Tartu kesklinnas droonide lennutamine keelatud

Droon.

FOTO: Elmo Riig

Eeloleval pühapäeval Tartus toimuva võidupüha paraadi õnnestumisse annab teiste seas oma panuse hulk politseinikke ning abipolitseinikke. Nende töö põhitähelepanu on liiklusturvalisusel ning avalikul korral. Muu hulgas jälgivad politseinikud, et paraadi ajal ei lennutataks kesklinnas droone.

Politseimajor Üllar Sõmera soovitas mujalt Tartusse saabuvatel inimestel enne tutvuda liikluskorralduse muudatustega. «Varuda tuleks kannatlikkust ja aega, et soovitud kohta õigeks ajaks jõuda. Kaugemalt tulijatelgi soovitame paraadi vaatama minnes parkida auto südalinnast eemale ja liikuda edasi jalgsi. Ka kohalikud võiks kesklinna jõudmiseks kasutada ühistransporti. Kindlasti tuleb täita reguleerijate märguandeid ning jälgida ajutisi liiklusmärke,» loetles politseinik.

Ekstra rõhutab politsei, et paraadi päeval on Tartu kesklinnas kell 7.30–12.30 keelatud droone lennutada.

Sel päeval soovitatakse koju jätta lemmikloomad ja suured kotid, mis kandja enda liikumist ja ka teiste heaolu häirida võivad. 

Võidupüha paraad algab 23. juunil Tartus vabaduse puiesteel kell 11. Kell 12.15 algab Poe tänava pargis maakaitsepäev, kus saab näha kaitseliidu, kaitseväe, päästeameti ning politsei- ja piirivalveameti varustust ning masinaid.

Tagasi üles