20. juunist alustab linnavalitsus süsteemselt 80-euroste hilinemistasude määramist. Selline nõue ootab neid, kes on laenuratast enda käes hoidnud järjest üle viie tunni.
Hilinemistasu võidakse küsida ka siis, kui kasutaja ignoreerib ratta ekraanil olevat hoiatust madala akutaseme kohta ("Low battery") ja sõidab aku täiesti tühjaks. Samuti tuleb rahakotti kergendada neil, kes pole parkima jäetud jalgratast korrektselt kinnitanud ning on andnud sellega võimaluse kellelgi teisel sõitma minna.
Rattaringluse reeglite järgi vastutab iga kasutaja selle eest, et sõiduk saaks korralikult dokki tagasi pandud ja sõit ametlikult lõpetatud (ekraanile peab ilmuma teade "Ratas on dokitud").
Ringlusratta sihiliku lõhkumise eest hakkab linnavalitsus nõudma kahjuhüvitist, mis võib küündida 2500 euroni.
Kui juhtub, et sõitu pole võimalik korrektselt lõpetada tehnilise rikke tõttu, tuleb sellest teatada rattaringluse kasutajatoele. Kui seda pole tehtud, jääb vastutajaks viimane süsteemis fikseeritud kasutaja.
Ratta sihipäratu kasutamise eest – kui sõidetakse näiteks mitmekesi või tehakse trikke – võib linnavalitsus kasutaja konto blokeerida. Esimesed kontod on nüüdseks juba kinni pandud, samuti on välja saadetud hulk hoiatusi. Ringlusratta sihiliku lõhkumise eest hakkab linnavalitsus nõudma kahjuhüvitist, mis võib küündida 2500 euroni.
Käesoleva nädala jooksul kleebitakse rataste külgedele lisanumbrid, et rataste ebasihipärasele kasutamisele linlaste abiga piir panna. Linnavalitsus palub teatada rataste lõhkumistest ja leitud ratastest aadressile info@ratas.tartu.ee. Võimaluse korral tuleks teatajal fikseerida ratta number, lõhkumise kellaaeg ja asukoht ning teha toimunust foto.