Kollaste särkidega vabatahtlikud koguvad linnatänavail Tartu Maarja kiriku torni taastamiseks raha

Laulupeokiriku ja Tartu abilised (vasakult) Dana Lukk, Mariin Otsing, Piia Karoliina Unt, Kaaleb Humal, Anna Maria Altmäe ja Hanna Roosimaa.

FOTO: Seleri Tidor

Sel nädalal libisesid Tartu linnapilti kollastes särkides rõõmsad noored, kelle sooviks on olla abivalmid, tuua inimestele rõõmu, aga koguda ka raha Maarja kiriku taastamiseks.

Noored vabatahtlikud võivad juhatada teed, tõsta üles mahakukkunud eseme, tassida kotti või aidata mõnd Tartu külalist, kes soovib, et temast tema enda fotoaparaati koos Tartu linnavaatega mõni pilt mälestuseks jääks.

Neil kollastel särkidel on peal Tartu Maarja kiriku kujutis ning ühtlasi tähendab see, et nende kandjad koguvad annetusi Maarja kiriku torni taastamiseks.

Torni kulub ühtekokku 200 000 ehituskivi. Üks kivi maksab viis eurot ning praeguseks on torni taastamiseks kogutud 24 107 kivi.

Annetuste rahakogumispurk.

FOTO: /Seleri Tidor

Kollastes särkides Tartu Maarja kiriku vabatahtlikud käivad ka laulupeo kontsertidel Tartus ja Tallinnas, samuti muudel suvistel üritustel.

Nad on kas põhikooli või gümnaasiumi õpilased, aga ka tudengid. Kokku on vabatahtlikke poolsada, aga juhul, kui mõni noor soovib niisuguse vabatahtlikutööga liituda, on see samuti võimalik. Ühendust tuleb vaid võtta kampaaniajuhi Lehari Kausteliga sihtasutusest Tartu Maarja Kirik.

Tartu Maarja Kiriku taastamiseks saab ka nimelise annetuse teha raha üle kandes sihtasutuse Swedbanki kontole EE132200221021269201.

Tagasi üles