E, 25.09.2023

Linn paneb loovusest pungil maja enampakkumisele

Kaspar Koort
, reporter
Facebook
Comments 1
Margus Nikopensius on Narva mnt 101 maja haldaja olnud ligi 11 aastat, kuid oma trükikojaga on ta seal töötanud juba veerand sajandit. Lähitulevikus tuleb temal ja allüürnikel majast lahkuda.
Margus Nikopensius on Narva mnt 101 maja haldaja olnud ligi 11 aastat, kuid oma trükikojaga on ta seal töötanud juba veerand sajandit. Lähitulevikus tuleb temal ja allüürnikel majast lahkuda. Foto: Kristjan Teedema

Kui sõita Narva maanteel kesklinna poole, jääb pärast Püha Jüri kirikut kohe vasakut kätt puumaja, mis on tagasihoidlikust fassaadist hoolimata olnud viimased kümmekond aastat Tartu loovinimestele üks olulisim koondumiskoht. 19. sajandi viimasel veerandil ehitatud maja ruumid on välja renditud stuudioteks, kus tegutsevad kunstnikud, IT-spetsialistid, trükikoda, tätoveerimisstuudio ja teevad proove bändid. Nüüd on maja omanik Tartu linn otsustanud maja enampakkumisel ära müüa.

Tartu linnavalitsuse linnavarade osakonna juhataja Kunnar Jürgenson selgitas neljapäeval linnavalitsuse istungil, et Narva maantee 101 kinnistul paiknevat hoonet kasutab üürnik tähtajatu üürilepingu alusel ning osaliselt on ruumid antud allkasutusse. Üürilepingu kohaselt on pooltel õigus leping korraliselt üles öelda, teatades sellest teisele poolele ette vähemalt kuus kuud.

Vajab raha

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles