Video: lapseohtu rattaruunajad üritasid elektriratta numbrit jalaga varjata

Tartu rattaringluse ilusat ideed tumestavad (valdavalt noored) kodanikud, kes leiavad, et ratastega võib teha kõike muud kui seda, et kulgeda nendega lihtsalt punktist A punkti B.

Videos on näha, kuidas kaks noormeest rendiratast ruunavad: üks istub sadulas, teine aga ees rattakorvis. Kui pealtnägija neid korrale kutsus, katsus juht ratta numbrit jalaga varjata.

Lähiajal läheb selliste tegelaste elu aga kibedamaks, sest kõigi rattaringluse rataste raamide külgedele kleebitakse hästi nähtavad lisanumbrid, et inimesed saaksid lõhkujatest teha pilte ja neid hõlpsasti üles anda. Esimeste rattarikkujate kohta on linn juba ka menetlust alustanud.

Kõigepealt saadab linn rattakasutajale hoiatusmeili ning kui järgneb teinegi rattarikkumine, läheb rattaringluse konto lukku ning see inimene enam ratast laenata ei saa. Lõhkujatevastases võitluses panustabki linn praegu ennekõike niinimetatud naabrivalvesüsteemile. Loodetakse, et linlased, kes märkavad vandaalitsejaid, ei jää ükskõikseks ning saadavad pildid koos kellaajaga aadressile info@ratas.tartu.ee.

Tagasi üles
Back