Tänavune võidupüha paraad peetakse Tartus

Rannar Raba
, peatoimetaja
Copy
Võidupüha paraad 2011. aastal Tartus.
Võidupüha paraad 2011. aastal Tartus. Foto: Margus Ansu

Kaitseliit korraldab tänavuse võidupüha paraadi Tartus.

Uuendusena ei rivistata paraadil kaitseliidu üksuseid üles malevapõhiselt, vaid näidatakse Tartu, Põlva, Sakala, Valgamaa ja Võrumaa malevast koosneva Lõuna maakaitseringkonna võimeid. Väljas on lahingugrupp koos allüksustega ning maakaitseüksused, mille koosseisus on kergjalaväekompanii, formeerimiskeskus ja korrakaitserühm.

Samuti on paraadil rivis naiskodukaitse, noorkotkaste ja kodutütarde kompaniid, valveüksuse rühm ning kaitseliidu kooli ja küberkaitseüksuse liputoimkonnad. Paraadil osalevad ka abipolitseinike kogu ja päästeameti liputoimkonnad, samuti vanglateenistuse ning politsei- ja piirivalveameti rühmad.

Välismaalt on paraadile oodata Soome, Poola, Rootsi ja Ukraina liputoimkondi ning Ameerika Ühendriikide, Läti, Leedu, Suurbritannia ning Prantsusmaa rühmasid.

Võidupüha üritused Tartus saavad alguse 22. juuni õhtul kell 21.30, kui noorkotkad süütavad Tartu laulupeo ettevõtmiste käigus muinastule.

23. juuni hommikul kell 8.30 asetavad kõrged ametikandjad pärjad Vabadussõja mälestusmärgi, Kalevipoja kuju jalamile. Samas ühendatakse mälestustuli ja muinastuli võidutuleks ning tuletoojatele antakse üle Võidutule medal.

Võidupüha paraadi ülesrivistamine algab 23. juunil kell 11 presidendi saabumisega.

Kell 12.15 algab Poe tänava pargis maakaitsepäev, kus saab näha kaitseliidu, kaitseväe, päästeameti ning politsei- ja piirivalveameti näitusi. Peetakse ka näidislahinguid.

Viimati oli võidupüha paraad Tartus 2011. aastal. TPM

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles