Video: vaata, milliseks kujuneb Vaksali ja Riia tänava ristmik paari aasta pärast

Vaksali ja Riia tänava ristmiku ja kergliiklusviadukti ehitus algab järgmisel aastal. FOTO: Kuvatõmmis videost

Linna ühe olulisema kergliiklussõlme väljaehitamise käigus rajatakse Riia–Vaksali ristmikule kergliiklusviadukt ja -tunnelid. Valminud on kavandatava ristmiku animatsioon. 

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul muutub linna tihedaima liiklusega piirkondi tunduvalt ohutumaks. «Uus liikluslahendus tagab kergliiklejatele ohutumad ja mugavamad ristmiku ületamise ning teisele poole raudteed pääsemise võimalused. Samuti jääb senisest rohkem tänavaruumi ka viadukti alt läbisõitvatele sõidukitele,» ütles Klaas. Rajatav kergliiklussõlm loob head ühendusteed erinevate linnaosade vahel: ühendab kesklinna Maarjamõisa ja Tammelinnaga, liidab Vaksali – Eesti Maaülikooli ja raudteeäärsed kergliiklusteed ning ümberehitatava Vanemuise tänava, mis tuleb selgelt kergliikluse eelistusega. 

Projekti kohaselt rajatakse Riia tänava raudteeviadukti kõrvale kergliiklussild ning kahele poole tänavat ehitatakse raudteetammi muldkehasse kergliiklustunnelid. Tunnelite laius on 5 meetrit ja kõrgus 3,35 meetrit. 

Projekti koostamisel on inseneride ja arhitektide koostöös tehtud edasiarendus Riia–Vaksali ristmiku kergliiklussilla ja -tunneli ideekonkursi võidutööst «Sindlinahk». 

Ristmiku rekonstrueerimise projekt on osaühingul Tinter-Projekt lõpetamisel, ehitushange kuulutatakse välja 2019. aasta sügisel. Ehitustöödeks on planeeritud 2020. – 2021. aasta.

Tagasi üles
Back