Uue moe austajate pidu on kestnud Tartus kolm päeva

Sel nädalal on uue moe austajad saanud Estonian Fashion Festivali (Eff) vahendusel moehooaja grand finale osaliseks – see on aset leidnud Tartus ja lõpeb filmiprogrammiga Tartu Elektriteatris pühapäeval.

Moenädalasse on mahtunud rahvusvaheliste ekspertidega seminar Tartu loomemajanduskeskuses ning moeetendused. Eff moenädalal tuleb esitlusele 45 kollektsiooni.

Etendustest rääkides oli kõigepealt ERMis kõrgema kunstikooli Pallase sõu Mood-Performance-Tants, seejärel Viljandi kultuuriakadeemia etendusega OmaMood. Ning täna õhtul kell 19 algab ERMis Tartu loomemajanduskeskuse Antoniuse moeetendus.

Eff eestvedaja Elo Meieri sõnul on kollektsioonid toonud vaheldust Eesti tuntud moedisainile, mis loob kandjast omanäolise isiksuse. «Kõige selle värskuse taga on kolme filosoofiaga moesõud ning hulk talente, kes heas mõttes on elukutselised katsetajad,» sõnas Meier.

Laupäevane sõu ERMis on festivali viimane, särava punkti paneb Tartu loomemajanduskeskuse Antoniuse Moeetendus.

Tartu Elektriteatris linastub pühapäeval, 9. juunil kell 16 aga veel MoeKunstiKino, ekraanil rullub vaatajate silme ees lahti moemaailma rock`n`rolli ja Lee Alexander McQueeni pöörane elukäik režissöör Ian Bonhóte filmis «McQueen».

Festivali jooksul selgitab rahvusvaheline žürii välja parima, kes esindab Eestit International Young Designers Contestil, mis toimub Ukrainian Fashion Weekil.

Loo kõrval olev pildigalerii näitab aga reedel, 7. juunil püünel käinud Viljandi kultuuriakadeemia moeetendust OmaMood.

Kohal olid disainerid Anneli Oru kollektsiooniga «Astudes ajaloo ainetel», Anu Sirkas «FUTUKNITS», Piret Tiismaa «Hingelilled», Kairi Getman «Getseye», Mairo Seire «V A B A D I K», Kristina Libe ja Monika Hint «Valge Vorm», Vilve Unt «Looduse mustrid», Cärol Ott «MÖLÜ», Karolin Kärm «NÄKIMADALAD», Hannes Rüütel «OIU», Kertu Kivisik «Gemma», Piret Albert ja Taive Peedosaar «Vähem on rohkem – Juuli».

Tagasi üles