Lennunduspäevade staar on ilmselt inglise hävitaja Panavia Tornado F3

Lennunduspäevad on käes.

FOTO: Kristjan Teedema

Iga-aastased Eesti lennupäevad on Baltikumi suurim lennundussündmus, mis just sel nädalavahetusel on Lõuna-Eestisse kohale jõudnud. Üritusega tähistatakse Eesti õhuväe 100 aasta juubelit ning ettevõtmine leiab aset lennundusmuuseumi territooriumil ja selle kohal olevas õhuruumis. Nii laupäeval kui pühapäeval oodatakse külastajaid juba alates kell 10.

Muu hulgas esitletakse ka Ühendkuningriigi õhukaitse hävitajat Panavia Tornado F3. Tegemist on Lääne-Euroopa ainsa sellise lennukiga, mille tiibade asendit saab muuta nii õhus kui maal.

Lennundusmuuseumi ekspositsiooni märtsis lisandunud Inglise hävitaja.

FOTO: Urmas Glase

Panavia Tornado F.3 toodi kaheksa päevaga mööda maad ja merd kohale Tartumaale Inglismaalt Selby linnast, lennundusmuuseum soetas selle endale tänavu märtsis.

Tõmbenumbrid on kindlasti ka välismaiste aerobaatikapilootide esinemised, kohal on NATO liikmete soomustehnika ning tutvustatakse Eesti õhuväge ja Eesti kaitseliitu. Nagu ikka, töötavad atraktsioonid, korraldatakse huvilende ja kultuurilisi etteasteid.

Suursündmuse peakorraldajad on Eesti lennundusmuuseum ja Eesti lennuakadeemia.

Lennundusmuuseum asub Tartust 16 km kaugusel Veskiorus.

Tartust Võru tänavalt Ülenurme poole sõites tuleb keerata vasakule Kastre–Kurepalu–Roiu teele, sealt keerata 5 km pärast paremale lennundusmuuseumi viida suunas. Veel 6 km ja oletegi kohal.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles