Tartu Rockile esimese tiitli toonud Tõnu Lust: lõpuks huvitab sind inimene. Medali teed ka köögis viina visates ära

Tartu korvpalli kuldsete aegade üks arhitekte Tõnu Lust nendib, et medalitele mängiva meeskonna ehitamine võtab aastaid. Ning ka siis ainult oma kasvandikele tuginedes kaugele ei purjeta.

FOTO: Margus Ansu

Noorte mängumeeste kasvatajana Tartu korvpalli lähimineviku suurtele võitudele aluse pannud Tartu korvpallikool tähistab homme 45. sünnipäeva. Viisteist aastat korvpallikoolis treenerina tegutsenud ning 2004. aastal Tartu Ülikool/Rocki peatreenerina Eesti meistriks (see oli Tartu esiklubile Rocki nime all esimene tiitel) tüürinud Tõnu Lust nendib, et Taaralinna esindusmeeskonnaga pole lood praegu kiita. Selles, kas Rockile suudetakse kogukonnaklubina uus elu sisse puhuda, julgeb Lust pigem kahelda.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Homme tähistatakse Tartu korvpallikooli sünnipäeva, ent sel kevadel jäi Tartu korvpallimeeskond Eesti meistriliigas nelja parema seast välja. Viimati juhtus see 24 aastat tagasi. Ehk tuleks pidada hoopis Tartu korvpalli matuseid?

Ärme pea, neid matuseid on niigi väga palju. Ükskord juba toodi pärg ülikooli ette. Kui iga negatiivse asja peale hakkame matuseid pidama, pole see enam efektne. Vahel tuleb klimp alla neelata ja edasi minna.

Tagasi üles