Tartu kutsus režissöör Christopher Nolani ülikoolilinna filmima (1)

Vilja Kohler
, reporter
Copy
Christopher Nolan.
Christopher Nolan. Foto: Scanpix/AFP

Härra Nolan, tulge parem Tartusse, kirjutas tartlanna Olga Einasto suhtlusvõrgustikus Facebook, kui Tallinn ei nõustunud Allfilmi ja Hollywoodi suurstuudio Warner Bros. sooviga sulgeda režissöör Christopher Nolani uue filmi «Tenet» võteteks suvel kuuks ajaks liiklus Laagna teel. Naljaga pooleks kirjutatud soovitusest saigi tegelikkus, Tartu on filmitegijate teine võimalus.

«Olen filmitegijatega läbirääkimisi pidanud,» ütles Tartu loomemajanduskeskuse juht Kristiina Reidolv. «Pakkusin võimalike võttekohtadena välja Ringteel Postimaja liiklussõlme, Annelinna, Hiinalinna ja vana sõjalennuvälja. Neil oli väga hea meel meie pakkumise üle.»

Allfilm, Nolani järgmise suure mängufilmi Eesti kaaskompanii, teatas eile lõuna ajal Kristiina Reidolvile, et võtted loodetakse ikka Tallinnas teha, kuid kui lootus ei täitu, on teine võimalus Tartu. «Peaasi, et need võtted tehtaks Eestis. Aga kui need tulevad Tartus, olen üliõnnelik,» ütles Facebookis režissöör Nolanit Emajõelinna kutsunud Tartu ülikooli raamatukogu teenindusosakonna juhataja, giid Olga Einasto. «Tartul on igale režissöörile midagi pakkuda, meie linn on nii värvikas ja mitmekesine. Ja tuleb pakkuda, sest kes ei taha kõrgelt lennata, lendabki madalalt.»

Igal juhul oleme valmis oma võimalusi filmitegijatele pakkuma ja tutvustama, kinnitas Tartu linnapea Urmas Klaas. «Kui Tallinn selle asjaga hakkama ei saa, siis tartlased mõtlevad, kuidas saab ja teevad ära,» ütles ta. «Meil on suvel küll suurüritusi, näiteks Metallica kontsert ja ralli, aga küll saame ka võtted tehtud.»

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles