Kahe kooli trööstitul palliplatsil algas kauaoodatud töö

Descartes’i ja Hansa kooli palliplatsil oli eile lõuna ajal üksi ametis Kalmer Kuudeberg. Platsi uuendamine peab lepingu järgi lõppema 5. juulil.

FOTO: Sille Annuk

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kaasavast eelarvest tuleva ligi 100 000 euro eest saab palliplats uue katte ning sinna kõrvale tuleb ka väike välijõusaal, andis kavandatud töödest ülevaate Tartu linnavalitsuse linnavarade osakonna ehitusteenistuse peaspetsialist Indrek Hunt.

Kuu pärast valmis

Palliväljakule uue katte tegemiseks on linnavalitsus sõlminud lepingu osaühinguga Ramato Vara, väikese välijõusaali rajab lepingu järgi Tommy Play OÜ. Descartes’i ja Hansa kooli palliväljak ning jõusaal peaksid valmis saama juba kuu aja pärast. Kesklinna kooli õpilased liikuma paneva õue ehitaja otsimiseks käib praegu hange, töö on kavas ära teha tänavu.

Kui linnavarade osakonna ehitusteenistus tegeleb koolide ning lasteaedade spordi- ja mänguväljakutega, siis ülikoolilinna ligi 40 avalikku mängu- ja spordiväljakut ning mänguala on linnamajanduse osakonna haljastus- ja puhastusteenistuse hoole all.

Tartu eelarves on tänavu avalike mänguväljakute tarbeks 50 000 eurot. Sellest 30 000 eurot on mõeldud Sõbra tänaval 2008. aastal valminud mänguväljaku uuendamiseks.

Tagasi üles