Elva vanaproua mure käib vallaametnikele üle jõu

Kelly Olesk
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Elvas elav Ellen Lilo on hädas sademeveega, mis Tartu maanteelt otse tema aeda voolab. Püüdlus vett omal jõul aiast eemale juhtida ei ole vilja kandnud.
Elvas elav Ellen Lilo on hädas sademeveega, mis Tartu maanteelt otse tema aeda voolab. Püüdlus vett omal jõul aiast eemale juhtida ei ole vilja kandnud. Foto: Sille Annuk

Sulagu lumi või sadagu vihma, Elvas elava Ellen Lilo aed jääb ikka vee alla. «Hing läheb täis, vallas ei tee keegi midagi,» räägib ta. Ellen Lilo on Elvas Tartu maantee ääres elanud juba aastakümneid. Kevadel on tal tükk tööd, et välja mõelda, kuhu teha peenrad, sest nii kui sajab vihma, on aed kui suur järv. Uputust põhjustab aiast meetri kaugusel asuv mitme meetri kõrgune nõlv, kus on Tartu maantee. Vihm ja lumesulamisvesi voolab mööda nõlva alla otse Lilo aeda.

Mure teistelgi

Elva vallamajandusosakonna juhataja Hegri Naruski sõnul on ta teadlik probleemist ning sama mure on ka teistel selle kandi elanikel. Samuti on sademeveega tüli Valga maantee ja Kadaka tänava lähedal elavatel inimestel. Probleem ulatub mitmekümne aasta taha, sest tee ehitamiseks on aasta-aastalt pinnast tõstetud ning vanad majad on jäänud lohku, kuhu koguneb sademevesi.

Tagasi üles