L, 30.09.2023

Algas vastuvõtt Tartu ülikooli residentuuri erialadele

Tartu Postimees
Facebook
Comments
TÜ ootab arst-residente kandideerima erinevatele residentuuri erialadele.
TÜ ootab arst-residente kandideerima erinevatele residentuuri erialadele. Foto: Karin Tein

19. juunini võetakse vastu dokumente Tartu ülikooli residentuuri erialadele kandideerimiseks. 42 erialale võetakse vastu 162 arst-residenti. Kõige rohkem kohti on peremeditsiini residentuuris, kus saab õppima asuda 35 arst-residenti.

Peremeditsiinile järgnevad psühhiaatria residentuur 11, erakorralise meditsiini ja radioloogia residentuur üheksa ning sisehaiguste residentuur kaheksa kohaga. Residentuuritellimuse esitab riik. Tartu ülikooli residentuuriprodekaan Urmas Lepner ütles, et suurema vastuvõtuarvuga erialad on riigile prioriteetsed ja nendel erialadel oodatakse maksimaalset täitumust.

13 erialale võetakse õppima vaid üks arst-resident ja seepärast võib mõnel erialal tekkida tihe konkurents. «Tulevasel arst-residendil ei tasu konkurssi peljata, sest varasem kogemus näitab, et lõpuks leiavad kõik residentuuri kandidaadid endale erialade hulgast sobiva,» ütles Lepner.

Lepneri sõnul on Eesti residentuurikorralduses mitu tegurit, mis mõjuvad tulevastele arst-residentidele motiveerivalt. «Üks neist on kindlasti palk, mis on põhimõtteliselt samal tasemel eriarsti palgaga. Arst-residentide kuupalk on Eestis 2085,13 eurot. Teine on residentuuri konkreetne kestus, mis on sõltuvalt erialast kolm kuni viis aastat. Nii teab resident täpselt, kui pika aja pärast saab ta eriarstina iseseisvalt töötada,» märkis Lepner.

Residentuur sisaldab 20 protsendi ulatuses teoreetilist ja 80 protsendi ulatuses praktilist õpet. Kokkuleppel juhendajatega saavad residendid käia oma huvidele vastavatel erialakoolitustel. «Ettenähtud residentuuriprogrammi läbimine ja arst-residendi enda aktiivsus võimaldab tal suurepäraselt valmistuda rollideks, mida arstikutse eeldab,» ütles Lepner.

Residentuuri saavad kandideerida üldarsti või hambaarsti kutse omandanud isikud, kes on registreeritud arsti või hambaarstina terviseametis.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles