Üks tore lisaomadus, mida Annelinn pakub, on suhteline anonüümsus. Küllap leidub trepikojas uudishimulikke vanadaame, kes su käike märkavad, ent nagu varblased, tuvid ja kassidki, ei tunne nad sind. Suled korteriukse justkui musta augu. Tsivilisatsioon kostab küll läbi elektrikontaktide ja paneelivahede, aga seda tuleb võtta mere- või metsakohinana. Kui Osama bin Laden oleks redutanud mõnes Annelinna-sarnases Pariisi eeslinnas või Malmös, oleks ta praegu elus või surnud loomulikku surma. Väiksemas majas, rääkimata eramajade kvartalist, kehtib vene laulusalm «külas inimeste eest ei peitu», inkognito elu seal ei õnnestuks.
Nii et mitmes mõttes on Annelinn üpriski talutav. Lisaks veel Anne kanali ujumisrand ja spordiplatsid, loodetav paadisadam tagumisel kanalil, Ihaste-poolne vastselt korrastatud looduspargike. Äkki ehitatakse kunagi trammiteegi valmis, et vähema loksumisega ja kiiremini kesklinna vahet liikuda.
Millest siis need nukrad tülpinud näod, kui Räpina poole sõites kauplusest läbi käin? Ju ei ülenda hinge asjaolu, et Annelinna-elu pole üks valikutest, vaid ainus kättesaadav lahendus. Ehk muudab asja talutavamaks mõte, et alles polnud Karlova ja Supilinn sugugi popid. Sealsed elanikud olid valdavalt õnnest ogarad, kui avanes võimalus uude Annelinna majja korter saada.
Väärtushinnangud, mis praegu tunduvad kivisse raiutud, võivad üllatavalt kiiresti muutuda. Aga seda ei pea ootama. Mõistlik on keskenduda toredale ning olla selle üle uhke.
Loo alguses mainitud Nõlvaku ja Mõisavahe tänava majade kõrgematelt korrustelt avaneb vägev vaade: hea ilmaga paistab kätte Valgjärve telemastki. Neil, kes seda näevad, on põhjust uhke olla. Vaatega või ilma, esimene uhkuseasi olgu siiski korteri uks. Eriti hea, kui korter, olgugi tagasihoidlik, kuulub endale. Oma uks, oma lukk, oma võti – minu võti, mitte kellegi teise. On põhjust rahuloluks.