Piirissaarel läksid kinni postkontor ja raamatukogu

Piirissaare vanas vallamajas töötanud postkontor ja raamatukogu on eesmisest nädalast kinni, teatavad uksel olevad suured sildid. Postkontor jääbki suletuks.

FOTO: Vitali Trots

Postkontor lõpetas töö esmaspäeval ja raamatukogu reedel – sellised sündmused leidsid aset eelmisel nädalal nüüd Tartu valla alla kuuluval Piirissaarel. Kohalikud on mures, kuid vallavanema kinnitusel pole selleks põhjust: post liigub saarel endiselt ja teisedki mured lahenevad varsti.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Meid ei taheta siia, kõike tehakse vaid võõrastele,» kurtis Piirissaarel Tooni külas elav Maria Korotkova. Kurtmise põhjused on viimased sündmused, mis saarerahva harjumuspärast elu muudavad. «Vanas vallamajas vallavanema toas oli meil varem kooskäimise koht, nüüd töötab seal saarevaht ja sellepärast kogunes esmaspäeval kogunes ühe meie elaniku sünnipäeva tähistanud 13 inimest minu pool, mujal pole kohta,» rääkis Maria Korotkova.

Aga on ka suuremaid muresid: samuti vallamajaga ühe katuse all asunud postkontori töötaja Anna Kontratjeva läks 27. maist penisonile ja raamatukogu töötaja Zinaida Ventšikova läks 31. maist samuti pensionile ja nüüd on mõlemad asutused on suletud.

«Käisime raamatukogu arvutis makse maksmas, nüüd seda võimalust enam ei ole,» rääkis ta. «Postiljonile Ivan Kondratjevile saab ka makse maksta, aga ainult sularahas. Kuid meil ei ole sularahaautomaati. Pealegi tuleb iga arve pealt maksta neli eurot teenustasu. Juhid ei saa aru, et meil on saar. Öeldakse, et elage nagu teised. Aga kuidas? Võimalusi pole!»

«Tean, et Maria on seal mures, aga kõigil tema muredel ei ole alust,» ütles Tartu vallavanem Jarno Laur. «Postkontori töö võtab üle postiljon, Anna mees Ivan. Raamatukogu ei lähe kinni, otsime sinna uue inimese. Panustame Piirissaarele sel aastal väga tublisti.»

Tagasi üles
Back