Nädalavahetusel lisandub Tartu tänavatele 750 uut jalgratast

Kelly Olesk
, reporter
Copy
Tartu linnapea Urmas Klaas veendus enne jalgrataste linlaste käsutusse andmist nende korrasolekus ning tegi eile koos abilinnapeadega 20-kilomeetrise prooviringi.
Tartu linnapea Urmas Klaas veendus enne jalgrataste linlaste käsutusse andmist nende korrasolekus ning tegi eile koos abilinnapeadega 20-kilomeetrise prooviringi. Foto: Margus Ansu

Eile pärastlõunal pidas Tartu linnapea Urmas Klaas abilinnapeade Reno Laidre, Mihkel Leesi, Madis Lepaoja ja Raimond Tammega iselaadse töökoosoleku – kiiver peas ja elektrijalgratta vändad talla all. Juba mõne päeva pärast käivitub Tartus kauaoodatud rattaringlus: 69 parkla vahel hakkab tervislikke eluviise hindavate inimeste rõõmuks liikuma 510 särtsu- ja 240 tavalist jalgratast.

Klaas ütles pärast proovisõitu, et Emajõelinnale iseloomulikke tõuse on elektrirattaga palju lihtsam võtta kui tavalisega. Sestap loodab Klaas, et elektrirattad toovad sadulasse ka neid, kes muidu jalgrattaga ei sõida. Linnapea ise läbis eile 20 kilomeetrit. «Peab küll ise väntama, aga selg märjaks ei lähe,» kirjeldas ta.

Kaks võimalust

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles