R, 9.06.2023

Tartu kandi loodus- ja teaduskeskused kutsuvad suvel seiklema

Tartu Postimees
Facebook Twitter
Comments
Tartu loodusmaja juhataja Janika Ruusmaa
Tartu loodusmaja juhataja Janika Ruusmaa Foto: Margus Ansu

Eile algas H2O külastusmäng, mis viib huvilised loodus- ja teaduskeskustesse üle Eesti. Tartu- ja Jõgevamaalt alguse saanud suvine mäng on võrreldes eelmiste aastatega tublisti kasvanud.

Sel aastal osaleb 18 keskust, nende seas Tartu loodusmaja, jääajakeskus, Vapramäe loodusmaja, Tartu ülikooli muuseumid, RMK Elistvere loomapark, järvemuuseum, Alatskivi looduskeskus, teaduskeskus Ahhaa, Tartu ülikooli loodusmuuseum, Tartu ülikooli botaanikaaed ja Luua puukool-arboreetum.

Tänavune H2O külastusmäng tutvustab loodusteadlaste elu ja pakub välja kaheksa ühepäevast seiklust, mille käigus ootavad mängijaid spetsiaalsed ülesanded ning kohalikud matkarajad ja vaatamisväärsused. Vähemalt kaheksas keskuses käinud inimeste vahel loositakse välja auhindu.

Tartu loodusmaja juhataja Janika Ruusmaa rõõmustas uute lisandunud keskuste üle. «Mida rohkem kohti, seda mitmekesisem on seiklus,» leidis ta. Ruusmaa lisas, et H2O külastusmängus osalevad looduskeskused on kui väikesed pärlid keset Eestimaad ning peidavad endas teadmisi looduse ja kultuuri kohta. Paljud looduskeskused asuvad ka eemal suurtest linnadest ja sinna iga turist ei satu.

Mängu võib alustada ükskõik millisest keskusest, kust mängijad saavad juhiseraamatu. Mängust saab osa võtta kogu suve. Lisainfot algava mängu kohta leiab siit.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles