Õnnelikud väikesed tantsijad vallutasid Tartu ülikooli staadioni

Täna õhtul marssis Tartu ülikooli staadioni väravast sisse tuhatkond särasilmset noort inimest. Nende seas oli nii päris pisikesi, nelja-viieaastaseid mudilasi kui ka eri vanuses põhikooliõpilasi. Esimest korda toimus Tartumaal just laste tantsurühmadele mõeldud rahvatantsupidu «Suvevaheaeg».

«Kas sa oled tundnud seda tunnet, seda õnne tunnet?» kõlas kõlaritest üle staadioni tüdrukuhääl. Hääl selgitas, et see on tunne, mis tabab õpilasi siis, kui suvevaheaeg algab. «Ma vist tunnen ka seda tunnet,» vastas poisihääl pisku aja pärast.

Rõõm ja rahulolu peegeldusid vastu nii peo külaliste kui ka korraldajate nägudelt.

«Kõik on meil tegelikult hästi sujunud. Peaaegu kõik proovid lõppesid varem, kui plaanisime,» ütles tantsupeo projektijuht, Tartumaa rahvakultuurispetsialist Kati Grauberg-Longhurst

Nii mõnigi pealtvaataja poetas peo ajal pisara.

Ta lisas, et peo tarvis tehti proove nii neljapäeval kui ka reedel. Reedel koguni terve päeva.

Longhurst rõõmustas, et lisaks linnalastele oli palju rühmi ka maakonnast.

Just laste tantsupeoks said ülikooli staadioni tribüünidel valmis uued pingid, mida kohe ka ohtralt kasutati: oma laste esinemist vaatama tulnud lapsevanemad ja teised uudishimulikud olid pea kõik kohad hõivanud.

«See on võimalus neile lastele, kes ei saa suurel tantsupeol tantsida,» ütles üritust kaema tulnud Eve Tõnisson, kelle poeg Jakob on rahvatantsu tantsinud ligi seitse aastat. Nii mõnigi pealtvaataja poetas peo ajal pisara.

End pani sündmusele kirja pea 1000 last, peo lavastaja oli Meelika Kaarna ning kaasa lõid ka teised Tartumaal tegutsevad rahvatantsuõpetajad.

Tagasi üles