L, 23.09.2023

Ilmar Trull läks Luunjast koju viienda auhinnaga

Raimu Hanson
Facebook
Comments
Ilmar Trull pidas tänukõne süüdatud küünaldega luuleratta juures.
Ilmar Trull pidas tänukõne süüdatud küünaldega luuleratta juures. Foto: Margus Ansu

Luunja on ennast kirjutanud eesti kirjanduse ajalukku kohana, kus kirjanikele ja nende raamatud kujundanud kunstnikele jagatakse Karl Eduard Söödi lasteluule auhinnad. Juba alates aastast 1988, kolmekümnendal auhindamisel astus kohaliku kultuuri- ja vabaajakeskuse saali kuulajate ette tunnustust vastu võtma Ilmar Trull üksinda. Tal lihtsalt ei olnud kunstnikku kaasa võtta, sest ta on oma raamatu «Metsa toodi kuuseke» illustreerinud ise.

«Pildid teen ise, sest olen kunagi karikatuure joonistanud,» selgitas Ilmar Trull.

Nagu tema senises lasteluuleloomingus, on ka möödunud aasta lõpul Tammerraamatu kirjastatud ja Trullile nüüd auhinna toonud kogumikus autori sõnul tähtsal kohal riim, rütm ja sõnamäng. Ja nali, kuigi sellest tähtsamaks peab autor midagi muud. «Luuletused peavad olema huvitavad,» ütles ta.

Trullile on Luunja tuttav koht, sest ta sai Karl Eduard Söödi auhinna nüüd viiendat korda. Leelo Tungal on sealsamas laureaadiks kuulutatud kolmel korral.

Foto: Aidi Vallik käis noorte lugejate preemiat vastu võtmas koos Urmas Nemvaltsiga.

Kaks samanimelist auhinda saanud Aidi Vallikut üllatas Luunja seekord noorte lugejate preemiaga, mis anti välja esimest korda. Kavastu algkool-lasteaia, Luunja lasteaia ja Luunja keskkooli lastele meeldis tema «Kust said? Luulelood loomadest» kõige rohkem. Selles kirjastuse Lugu-Loo väljaandes on 21 värssjutustust. Need on illustreerinud Urmas Nemvalts, kes astus koos kirjanikuga tunnustust vastu võtma.

Miks on tarvis Karl Eduard Söödi auhinda ja noorte lugejate preemiat? «Et lasteluule, selle kirjutamine, lugemine ja mõtestamine oleks ikka au sees,» ütles Luunja vallavanem Aare Anderson.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles