- Viimasel ajal on Ansip kodukanti jõudnud harva.
- Tõenäoliselt hakkab Euroopa Komisjonis Eestit esindama Kadri Simson.
- Ansip ei oska Ratasele soovitada muud, kui kiiret ametist lahkumist.
Euroopa Komisjoni voliniku ametiaega lõpetava ja äsjastel Euroopa Parlamendi valimistel valituks osutunud reformierakondlase Andrus Ansipi sõnum peaminister Jüri Ratasele on lihtne: tuleks tunnistada, et koostööst EKREga ei tulnud midagi välja, igasugune venitamine, parandada üritamine ainult suurendab seda kahju, mis Eestile juba praegu on tehtud.
Andrus Ansip, teie Brüsseli kabineti laual on lapselapse joonistus koos küsimusega, millal vanaisa maale muru niitma jõuab. Kas sel kevadel olete juba jõudnud?
Juulist hakkab uus elu. Kui Euroopa Komisjoni volinik ja asepresident elab Brüsselis ning käib vahel Eestis, siis Euroopa Parlamendi liige elab Eestis ja käib Brüsselis või Strasbourgis tööl. Aga sel kevadel ei ole olnud võimalust muru niita.
On tõenäoline, et teise valitsuskombinatsiooni korral võinuks täituda ka teie soov või unistus jätkata Euroopa Komisjoni volinikuna.
Tuleks tunnistada, et ei, sellest EKREga koostööst ei tulnud midagi välja, vabandada Eesti mainele tekitatud kahju eest ja anda teistele võimalus.
Pigem soov, aga seegi poleks kaljukindel. Iga volinik, ükskõik millisest Euroopa Liidu liikmesriigist lähetatu, saab arvestada ikka sellega, et tema käsutuses on viis aastat, ta peab neid aastaid maksimaalselt ära kasutama. Ka neil, kes saavad teise mandaadi, haldusala kindlasti vahetub. See on reegel kõigile.
Iseenda tööle hinnet panna on ebamugav, aga siiski: mis see kümnepalliskaalal võiks olla?
Nendes oludes on läinud ikka väga-väga hästi. Kui peaksin saavutatut võrdlema ootustega, siis ootused olid tagasihoidlikumad. Muidugi, süües kasvab isu, aga olen alati saanud aru reaalsetest võimalustest. Oleme ühtsele digitaalsele turule märksa lähemal kui 4–5 aastat tagasi.
Šveitsi kaudu suusapuhkusele sõitjale on üks töövõit kergesti hoomatav.