Päevatoimetaja:
Emily Lieberg

Elulookirjutuse kogumiku idee algataja ärgitas mälestusi kirjutama juba Vene ajal

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Eesti kirjandusmuuseumi teadur Rutt Hinrikus kuulas eile kirjandusmuuseumi saalis konverentsiettekannet. Tema selja taga seinal on pildid, mille on teinud Kanada eesti päritolu antopoloog ja fotograaf Kristen Dobbin. Need fotod on osa samal päeval avatud kaksiknäitusest «Elukaare kaks otsa».
Eesti kirjandusmuuseumi teadur Rutt Hinrikus kuulas eile kirjandusmuuseumi saalis konverentsiettekannet. Tema selja taga seinal on pildid, mille on teinud Kanada eesti päritolu antopoloog ja fotograaf Kristen Dobbin. Need fotod on osa samal päeval avatud kaksiknäitusest «Elukaare kaks otsa». Foto: Kristjan Teedema

Vanemuise tänavas, väikse teatrimaja lähedal asub Eesti kirjandusmuuseum, milles on muu hindamatu varanduse hulgas hoiul sellised kirjapanekud, mis on isiklikud, kuid kokkuvõttes kõigi meie ühine elulugu. Nende eest hoolitseb muuseumi osakonnana tegutsev Eesti kultuurilooline arhiiv (EKLA), mille 90. aastapäeva tähistamise konverentsil eile tuli paari teise raamatu kõrval esitlusele antoloogia «Eesti elulookirjutus».

Vanemuise tänavas, üsna väikse teatrimaja lähedal asub Eesti kirjandusmuuseum, milles on muu hindamatu varanduse hulgas hoiul sellised kirjapanekud, mis on isiklikud, kuid kokkuvõttes kõigi meie ühine elulugu. Nende eest hoolitseb muuseumi osakonnana tegutsev Eesti kultuurilooline arhiiv (EKLA), mille 90. aastapäeva tähistamise konverentsil eile tuli paari teise raamatu kõrval esitlusele antoloogia «Eesti elulookirjutus».

Antoloogia idee algataja ja peamine koostaja, kirjandusmuuseumi teadur Rutt Hinrikus jagab kabinetti nr 220 sama raamatu teise koostaja, muuseumi vanemteaduri Tiina Ann Kirsiga. «Meil on samasugused huvid ja meie koostöö on sobinud,» ütles Hinrikus.

Tagasi üles