E-kaubamajast saab ka koolimaja

E-kaubamaja juhataja Kätriin Seli ja Estiko grupi projektijuht Kristen Vesi näitasid E-kaubamaja teisel korrusel üht tulevast klassi, kus sügisel hakkavad õppima Tartu Erakooli vanemate klasside tüdrukud ja poisid.

FOTO: Sille Annuk

Tartus Karlova ja Ropka tööstusrajooni piiril sisustuskaupu pakkuvas E-kaubamajas on ametis töömehed, kes remondivad seal ruume. Neis hakkavad eelolevast sügisest õppima Tartu Erakooli (TERA) vanemate klasside õpilased. Ka kaupmehed ei kao sellest Estiko grupile kuuluvast hoonest kuhugi.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

«Sisustuspoed ei koli siit minema, lihtsalt peale kaubamaja saab sellest hoonest ka koolimaja,» ütles Estiko grupi kinnisvara tegevjuht Andrias Kuld. Küll on aga peaaegu tühjaks kolitud hoone ligi 1200-ruutmeetrine bürooblokk, kus kahel korrusel käib nüüd Tartu Erakooli õpilastele ruumide ehitamine.

Praegu õpivad ligi 600 TERA tüdrukut ja poissi kahes kohas. TäheTERA töötab samuti Estiko grupile kuuluvas Tähe 4 hoones ning eelmisest sügisest avati Riia tänava lõpus LõunaTERA. Läinud sügisel algas Lõunakeskuse juures ka LõunaTERA uue koolimaja ja lasteaia ehitamine. Kas ka uude koolimajja ei mahu õpilased ära?

«Asi pole ruumipuuduses,» vastas Tartu Erakooli pidava Hariduse Arendamise sihtasutuse juhatuse liige Urmo Uiboleht. «Tegu on põhimõttelise muutusega. Meie kooli juures töötab ka lasteaed, 7.–9. klasside õpilased ei sobitu hästi väikestega, sellises eas noored vajavad teistmoodi õppemetoodikat ja õpikeskkonda. Sellepärast otsisimegi neile omaette ruumid.»

Põhimõtteline muutus tähendabki seda, et sügisest õpivad Tähe 4 majas 1.–6. klasside õpilased. Uuest õppeaastast avatavas koolimajas, LõunaTERAs on esialgu 1.–3. klasside õpilased, kes suuremaks kasvades saavad seal käia 6. klassi lõpetamiseni. E-kaubamajja rajatav ProTERA jääb 7.–9. klasside õpilastele.

Tagasi üles