Linnakirjanik võttis lastekrimkas luubi alla tänavakunsti

Tartu Kesklinna kooli direktor Kersti Vilson rääkis koolimaja kõrval asuvast elektrialajaamast, mille peale on tema sõnul aeg-ajalt tänavakunstiteoseid ilmunud. FOTO: Sille Annuk

Tartu on tuntud kui tänavakunsti soosiv linn. Linnavalitsus on eraldanud kohad, kus selle ala harrastajad võivad karistamatult tegutseda, ning kohaliku võimu lahkel loal ja toel on siin aastast 2010 korraldatud rahvusvahelist tänavakunstifestivali Stencibility. Seetõttu pole ime, et sama teema on võtnud oma uues lastekrimkas käsile mullu linnakirjaniku ametis olnud Mika Keränen.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Salaseltsi Ramps kümnes lugu «Soome pitsa» algab sellest, et Supilinna kooli söökla akna alla elektrikapile on keegi teinud loata tänavakunstiteose, mis kujutab Soome lipuga pitsat. Kooli direktor Vambola Mägi tabab salaseltsi liikme, sama kooli õpilase Olavi seda veel pooleldi kuivanud kujutist näpuga katsumas, kahtlustab poissi pitsapildi tegemises, peab seda sodimiseks ja kutsub kohale politseinikud.

Et tänavakunstiteose tõeline looja välja selgitada ja Olav kahtlustusest vabastada, asub Supilinna laste salaselts Ramps asja uurima.

Tagasi üles
Back