Kõik kuldmedalistid pole enam presidendi vastuvõtule oodatud

Miina Härma gümnaasiumis selgus paarikümne kuldmedalisti hulgast presidendi vastuvõtule kaks pääsejat loosiga. Esiplaanil Jakob Tamm, kellele õnn naeratas, tagaplaanil teised kuldmedalistid, kes koos kaasõpilastega tegid reedel matemaatika riigieksamit.

FOTO: Margus Ansu

Kui varasematel aastatel on presidendi kantselei koos haridus- ja teadusministeeriumiga kutsunud pealinna roosiaeda tunnustusüritusele kõik kuldmedalistid, siis tänavu see nii pole: koolid said kindla arvu kutseid. Tartus tähendab see, et enamik kuldmedaliste jääb kutseta.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Miina Härma gümnaasiumis lõpetab tänavu ligi 20 õpilast kuldmedali ehk suurepäraste õpitulemustega. 20 abituriendist viis õpivad rahvusvahelisel õppekaval ning sooritasid eksamid 45 punktist vähemalt 38-le, mis on Inglismaal Oxfordi ülikooli tase.

Härma gümnaasiumi kõige parematest õpilastest on tänavu presidendi roosiaeda oodatud vaid kaks. Kuidas valida parimate õpilaste seast kaks kõige paremat? Härma gümnaasiumi direktori Ene Tannbergi sõnul polegi see võimalik ja nii selgusid presidendi vastuvõtule minejad loosi tahtel, fortuuna kaks soosikut otsustas juhus.

Tagasi üles