Galerii: ema ja tütar alustasid kirikute öö ringkäiku nende perele väga olulisest pühakojast

Eile õhtul avati kirikute öö raames üle viiekümne pühakoja uksed üle kogu Eesti. Tartus läks selle ettevõtmisega kaasa tosin kirikut.

Tartu kesklinnas Magasini tänaval asuva Eesti apostliku õigeusu kiriku Tartu Jumalaema Uinumise katedraali kogunes kirikute öö alguses käputäis inimesi, et näha ja kuulda, kuidas viiakse läbi jumalateenistus õigeusklikus pühakojas.

Teiste hulgas oli jumalateenistust kuulama ja vaatama tulnud ka Liis Merenäkk koos oma tütre Marega. Pereema Liis Merenäkk sõnas, et ta väga tihe kirikukülastaja pole, kuid Magasini tänaval asuv kirik on nende pere jaoks väga olulise tähendusega. «Siin kirikus hakkas Mare kõndima, tol korral olime selles kirikus esimest korda, kui see juhtus,» meenutas Liis Merenäkk mitme aasta taguseid sündmusi. Pärast seda on Liis ja Mare seda kirikut külastanud mõned korrad. Reedeõhtune kirikute öö ringkäik oli nende jaoks viies kord astuda üle Magasini tänaval asuva pühakoja ukse.

Kokku plaanisid Liis ja Mare reedeõhtuse sündmuse jooksul läbi käia kuus Tartu kirikut. Liis ise end sügavalt usklikuks inimeseks ei pea. «Mind on küll õigeusku ristitud ning hiljem elus olen käinud luteri kirikutes, kuid ma ise pigem usun armastusse,» lisas ta.

Magasini tänaval asuva Tartu Jumalaema Uinumise katedraali kirikuvanem Liidia Madison sõnas, et aktiivseid koguduse liikmeid on kirikus umbes 120. «Eks jõulude ja paasapühade aegu käib ikka rohkem rahvast, aga see on igal pool nii, et pühad toovad kirikusse tavapärasest rohkem inimesi,» lisas ta.

Tagasi üles