Kõige rohkem taotleti PRIAlt toetust Tartumaa mesilasperedele

Tartu Postimees
Copy
Mesilased mesitaru juures.
Mesilased mesitaru juures. Foto: Ants Liigus

2019. aastal esitasid PRIA põllumajandusloomade registrile oma andmed 1911 mesinikku. TARU toetust sai sel aastal taotleda esimest korda ning seda võimalust kasutasid 1385 mesinikku üle Eesti. Ühel toetust taotlenud mesinikul on keskmiselt 21 mesilasperet. Suurimad Eesti mesilad on 100–200 taruga.

Alates 2019. jaanuarist on mesilaste pidamisest registrit teavitanud 331 uut mesinikku, kellel on 458 mesilat 3400 mesilasperega.

Vaata, kui paljudele mesilasperedele taotleti TARU toetust maakonniti.
Vaata, kui paljudele mesilasperedele taotleti TARU toetust maakonniti. Foto: PRIA

PRIA registrite osakonna juhataja Kiido Levin avaldas heameelt selle üle, et üha enam mesinikke on oma mesilad registrisse kandnud. «Mesilate asukohtade teavitamine on vajalik selleks, et põlluharijad saaksid vältida mesilate lähistel asuvate põldude pritsimist mesilaste korje ajal. Täpne mesila asukoht ning mesiniku sidevahendite andmed registris, kui mesinik on andnud nõusoleku nende avaldamiseks, annab võimaluse mesinikul kaitsta mesilasperesid taimekaitsevahendite kasutamisest tekitatud kahjustuste eest. Andmed võimaldavad veterinaar- ja toiduametil ennetada mesilaste haigusi ja teha seiret.»

TARU toetust makstakse riigieelarves ette nähtud vahenditest. 2019. aastal on eelarve suurus 600 000 eurot. Ühikumäära kehtestab PRIA hiljemalt 1. detsembriks ja toetused makstakse taotlejatele välja hiljemalt 31. detsembriks 2019.

Toetust antakse mesilasperede kohta, keda mesinik pidas PRIA põllumajandusloomade registri andmetel 1. mai seisuga 2019. Toetuse saamiseks peab taotlejal olema vähemalt üks mesilaspere ja ta peab pidama taotlusel märgitud arvul mesilasperesid kuni 15. juunini.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles