Võidu silla lähistel Emajõe ääres magas keset päeva mees pingil norinal, kõrval kaasa, kes rääkis enda ette ja hõikas vahel jões triivivatele partidele «Yes!». Teisel pingil kummutas sinise jopega vunts «meeste limonaadi» nimega Alexander. Samas puhkas halli soniga triksis-traksis pisut veinilõhnane mees, kel poolik pudel valget veini põues targu peidus.
Muidu jutukad mehed end tutvustama ei kippunud. Hall Soni kurjustas, et politseinikud sõitsid just mööda, aga ei teinud midagi. «No mis siin viga juua – ilus koht, pingid ja pood kohe siinsamas. Tulge veel õhtul siia, siis kogunevad turu juurde alaealised, kes suitsetavad ja joovad, aga politsei ei tee midagi,» ütles ta.
Mitte mina, need teised
Hall Soni pole ainus, kellele Võidu silla ja avaturu vahel käiv elu närvidele käib. Joomine, lärm, prügi jõkke loopimine ja kaklemine on seal elu igapäevane osa ning alast on kujunenud ülikoolilinna üks suurimaid häbiplekke, kirjutasid seal tegutsevate ettevõtete esindajad hiljuti Tartu abilinnapea Raimond Tammele.
Oi ei, meie küll siin tihti ei käi, kümme minutit tagasi tulime. Margus väsis ära, ta magab öösel vähe.
Mida hullu siis jõe ääres juhtub? «Ma ei käi siin tihti, aga mõned joovad siin iga päev,» teatas läinud neljapäeva keskpäeval sündmuskohal tšillinud Sinine Jope. «Üks mees tuleb iga päev Savernast, tasuta bussiga ta ei saa siia, teine maakond ju. Ja need seal teisel pingil olid ka eile siin.»
«Need teised» olid kõrvalpingil norinal maganud mees mustas ja tema kõrval istunud naine mustas, Leona nimi ja aastaid 54. Mehel aastaid «mis ta nüüd oligi, viiekümne ringi». «Oi ei, meie küll siin tihti ei käi, kümme minutit tagasi tulime. Margus väsis ära, ta magab öösel vähe,» selgitas Leona. «Ma valvan, et ta kainestusmajja ei satuks.» Sedagi on juhtunud, viimati «ei mäleta, millal».