Tartlasest kitarrist Andres Roots esitleb ühes külas Šotimaal salvestatud plaati

Plaadikarbi esikaanele on Andres Roots pildistanud Loch Lomondit.

FOTO: Repro

Kitarrist Andres Roots, kes annab üha rohkem kontserte kodumaa piiridest väljaspool, esitleb täna Tartus ja pühapäeval Tallinnas oma uut plaati «Loch Lomond Blues». Kontserdid toimuvad vastavalt Illegaardis ja Von Krahlis ning mõlemas astub üles ka Šoti alternatiivbluusi legendiks hüütav Dave Arcari, kes on ühtlasi värske plaadi salvestaja.

Plaadil «Loch Lomond Blues» on kuus soolopala, mida Roots esitab Arcarilt laenatud kitarril National Resophonic Delphi Vintage Steel. Lood on veidi erineva tempoga, ameerikaliku bluusi sekka kõlab hispaanialikke kõlavarjundeid ja araabiahõngulisi rütme. Viis lugu on kirjutanud Andres Roots, üks lugu - «Station Blues Medley» - on traditsionaali töötlus.

Kuue loo kontserdiülesvõte on tehtud Rootsi ja Arcari ühise Šotimaa-tuuri viimase, täiesti akustilise kontserdi ajal Loch Lomondi järve kaldal paiknevas külas Milton of Buchanan.

Käega katsutava plaadina ilmub «Loch Lomond Blues» muusikahuviliste ette väga väikeses tiraažis. «Kokku valmis seda 45 eksemplari, millest igaüks on käsitsi nummerdatud ja autogrammiga varustatud,» märkis Andres Roots. «Plaati saab osta vaid kontserdil, digilevisse jõuab minialbum 31. mail.»

Dave Arcari enda uus singel «Brexit Blues» ilmub kuulajate ette digitaalselt 7. juunil. Vahetult enne seda jõuab ta Eestis ja Soomes anda kokku seitse kontserti, millest esimene on täna Tartu klubis Illegaard.

Tagasi üles