E, 5.12.2022

Veterinaar- ja toiduamet korraldab eriti ohtliku loomataudi õppuse

Tartu Postimees
Veterinaar- ja toiduamet korraldab eriti ohtliku loomataudi õppuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Aafrika seakatk kuulub eriti ohtike loomataudide hulka.
Aafrika seakatk kuulub eriti ohtike loomataudide hulka. Foto: Kasper Mäe / Virumaa Teataja

Veterinaar- ja toiduamet korraldab 22. mail Tartu vallas Kukulinna külas asuva Jampo sigala territooriumil suu- ja sõrataudi regionaalse õppuse. Terve päeva kestev õppus koosneb väli- ja staabiõppusest, mille käigus mängitakse läbi eriti ohtliku loomataudi tõrjumist.

Loomataudi loetakse eriti ohtlikuks, kui see levib kiiresti loomapopulatsioonis, põhjustab ulatuslikku haigestumist ja suurt suremust ning sellega võib kaasneda suur majanduslik kahju. Ohtlik on ka selline loomataud, mis kujutab tõsist ohtu inimese elule ja tervisele. Eriti ohtlikud loomataudid on näiteks sigade Aafrika katk, suu- ja sõrataud ning lindude gripp.

«Õppuse eesmärk on harjutada koostööd teiste kaasatud asutustega eriti ohtliku loomataudi puhkemise korral,» ütles veterinaar- ja toiduameti kriisijuht Heidi Käär. «Harjutame ka sündmuspaiga tööde juhtimist, taudipunkti lokaliseerimist, teede sulgemist ja ümbersõitude märgistamist ning muid tegevusi.»

Õppusel osalevad lisaks veterinaar- ja toiduameti Jõgevamaa-Tartumaa piirkondlikule keskusele Tartu vald, maanteeamet, päästeameti Lõuna päästekeskus, politsei- ja piirivalveameti Lõuna prefektuur, keskkonnaamet ja AS Vireen.

Õppuste ajal võib liiklus Jampo sigala vahetus läheduses olla häiritud. Palume kohalikel elanikel ja ettevõtetel suhtuda õppuste korraldamisse mõistvalt. Õppuse korraldajad teevad omalt poolt kõik, et võimalikult vähe häirida tavapärast liiklust.

Märksõnad
Tagasi üles