Tallis ja selle ümber käib juba aasta aega vilgas ehitus, mis õige pea hakkab lõpusirgele jõudma. Korda on tehtud hoov, hobusekoplid, talli juures asuvad eluruumid, sauna- ja puhkemaja. Praegu on käsil tööd talli abiruumide renoveerimisel ning talli fassaadi kallal. Enne uut talve tahab Reinumägi sisse seada maaküttesüsteemi, talli taha soovib ta rajada sisemaneeži. «Lootsime siin küll veidi kiiremini valmis saada, aga ehitusega tuleb alati ootamatusi ette,» märkis talu perenaine.
Talu põhitegevus on ratsahobuste kasvatamine ja aretus. Reinumägi nimetab seda tegevust isegi hobuste tootmiseks.
Mismoodi saab üht ratsahobust toota? Reinumägi selgitas, et korralike võistlushobuste tootmine tähendab seda, et juba paarituse eel tuleb jälgida, millist mära ja täkku omavahel paaritada. Seejärel tuleb hobust korralikult treenida, kasvatada ja õpetada. Ka tuleb tal halva kasvatuse nahka läinud hobuseid ümber õpetada, mis võtab aega ja pühendumist.
Näiteks jõuavad Reinumäe juurde tihti väga heade eelduste ja hea tervisega ratsahobused, kel on aga psüühilisi probleeme, mis takistavad neil korralikult võistlemast. «Hobust on väga lihtne valede kasvatusmeetoditega ära rikkuda, aga kui nad juba minu juurde jõuavad, saab neist enamasti ikkagi asja,» lisas ta.
Reinumägi meenutas juhtumit, kui tema Soomes elav koostööpartner soetas Iirimaalt soodsa hinnaga väga ilusa ja korraliku ratsahobuse. Miskipärast aga ei allunud hobune ratsaniku korraldustele ja võistlemisest ei tulnud midagi välja. Seejärel saadeti hobune Soomest Eestisse Reinumäe juurde Metsapiiga tallu. «Vaatasin looma üle ja kõik märgid näitasid, et midagi on hobuse tervisega lahti. Kutsusin veterinaari kohale, vaatasime looma koos üle, aga ei leidnud midagi,» selgitas Metsapiiga talu perenaine, kes on ka ise Eesti maaülikoolis loomakasvatust õppinud.