L, 30.09.2023

Kagu-Eestis selgitatakse parimate kutseoskustega politseinikke

Tartu Postimees
Facebook
Comments
Võistlused möödunud aastal.
Võistlused möödunud aastal. Foto: Lõuna prefektuur

Politsei- ja piirivalveameti viiendad kutsemeisterlikkuse võistlused toimuvad 22.–23. mail Kagu-Eestis, kus võistlustulle astub ühtekokku 28 võistkonda.

Tänavuste võistluste peakohtunik Lõuna prefekt Vallo Koppel rõõmustas, et PPA viiendad kutsemeisterlikkuse võistlused toovad Kagu-Eestisse paariks päevaks kokku sedavõrd suure hulga politseinikke. «Kaks päeva vältavatel võistlustel saavad politseinikud ühelt poolt proovile panna oma oskused ja teadmised, teisalt panustada ka kogukonna turvalisusse, avalikku korda ning liikluse rahustamisesse,» selgitas ta.

Kutsemeisterlikkuse võistlused saavad alguse 22. mail Kääriku spordikeskuses, kust stardivad Kagu-Eesti kuppelmaastikule 28 võistkonda, lahendamaks politseitööga seotud elulisi ülesandeid. Kaks päeva vältav ametioskuste jõuproov kulmineerub piduliku autasustamisega, kus selguvad nii võistlusalade parimad kui ka üldvõitja.

PPA kutsemeisterlikkuse võistlustel võtavad omavahel mõõtu kõigi politseijaoskondade, prefektuuride ja kesküksuste esindajad. Lisaks PPA võistkondadele osalevad võistlustel väliskolleegid Lätist, Leedust, Soomest ning partnerasutuste meeskonnad sisekaitseakadeemiast, maksu- ja tolliametist ning abipolitseinike seast. Kokku osaleb võistlustel sel aastal 112 ametnikku. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles