Tartu ülikooli vilistlased tarvitasid päevaks neile antud võimu väärikalt

Vilistlaste kokkutuleku avamiseks kogunes rahvas ülikooli peahoone ette. Tartusse tulnuid oli sel päeval ühtekokku tublisti üle 2000.

FOTO: Kristjan Teedema

Laupäeva keskpäevaks täitus Tartu ülikooli peahoone esine tänav meeste ja naistega, kes tulid avama alma mater’i kõigi aegade kõige suuremat vilistlaste kokkutulekut. Peahoone sammaste vahel tervitas neid rektor Toomas Asser. Linnapea Urmas Klaas andis selleks päevaks võimu vilistlaste kätte ja kätles selle nimel ülikooli lõpetanute esindaja Tiit Pruuliga. Nii algas rõõmsate kohtumiste päev, mis lõppes alles pühapäeva esimestel tundidel peoga spordihoones.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Rektor avaldas heameelt, et on vähemalt üks asi, mis mitme põlvkonna vilistlasi ühendab – alma mater. Rektori sõnul on sammaste vahelt välja astunud vilistlastest saanud Tartu ülikooli saadikud Eestis ja Eesti eestkõnelejad laias maailmas.

«Teie tegemised ja saavutused on eeskujuks meie praegustele ja kindlasti ka tulevastele üliõpilastele,» ütles ta. «Mul on heameel öelda, et rahvusülikooli üle saja tuhande vilistlase hulgast on teie esindus siin killuke, aga väga tähtis osa. Olen üsna kindel, et teil tekib täna ohtralt võimalusi vanu sõprussidemeid uuendada ja teisalt sõlmida uusi hiljem lõpetanutega.»

Tagasi üles
Back