P, 2.04.2023

Vilistlaste päev lõppes pidutsemisega sügavas öös

Raimu Hanson
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Tartu ülikooli vilistlased võtsid raeplatsilt, kus nad olid lava ees kaasa laulnud ja muidu rõõmu tundnud, ühises jalutuskäigus eesotsas rektor Toomas Asseri ja puhkpilliansambliga suuna Ujula tänava spordihoonesse. Seal ootas neid ees kaks saali, millest üks oli nimetatud vaikseks ja teine peosaaliks. Kohemaid tekkisid baarilettide taha hiigelpikad järjekorrad, kus käis vanade tuttavate elev suhtlemine nii nagu ka väikeste püstijalalaudade ja pinkidega varustatud pikkade laudade taga.

Esimesena tegi mälestusteraamatusse sissekande Tartu ülikooli keemikuna lõpetanud Helve Uus.

Vaikse saali ukse lähedal oli välja pandud tavatu malelaud, mis oli andurite ja äpi vahendusel ühendatud väikese ekraaniga sealsamas kõrval. Kui mängijad tõstsid laual malendeid, kajastus see kohe ekraanil. Hiljem võis aparaati salvestatud mängu käigu saata kuhu vaja, et siis seda rahulikus olukorras analüüsida. Kaks süsteemi väljamõtlejat ja arendajat, Tartu ülikooli vilistlased Adam Enok ja Hendrik Türk olid mitme mängida proovijaga laua ümber.

Esimeseks elavaks muusikapalaks oli 1960. aastate üks tipplaule «Armsas Tartus vana ülikool», mida toona esitas Rajacas ja nüüd Duo Traat (viiuldaja Karoliine-Lisette Kõiv ja kitarrist Kaur Tõnis Einasto). Esimene paar hakkas tantsima. Mõnigi laulis kaasa.

Suureks tantsuks läks järgmiste lavale tulnute saatel: Curly Strings, Ultima Thule ja Marten Kuningas ning plaadikeerutaja Kersten Kõrge.

Pidu lõppes sügavas öös, seni kinnitamata andmetel, kuid kavakohaselt kell 2.30.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles