Vana nakkushaigla juures lõõmas neljas tulekahju

Eile öösel puhkes tulekahju Lina 7 tühjas kortermajas, mille juures päästjad töötasid veel keskpäevalgi. Ülemöödunud aasta suvel mängiti selle maja hoovis suveetendust «Tagahoovish».

FOTO: Margus Ansu

Nagu säraküünal põles eile varahommikul Tartus endise nakkushaigla kompleksis kahekorruseline tühi kortermaja Lina 7, kus viimaseid tulekoldeid kustutasid päästjad veel keskpäevalgi. Samas kohas on punane kukk möllanud ka varem, seekord kahtlustavad uurijad süütamist või hooletust.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Päästjad said teate Lina 7 suure puumaja põlengust eile kell 4.04, pritsimeeste saabudes oli hoone lausleekides. Kella poole viie ajal oli süttinud ka teise lähedal asuva tühja puumaja sein, selle kustutamiseks läks päästjatel pool tundi. Kella viie paiku varises kokku Lina 7 üks sein, õnneks keegi viga ei saanud.

Tulekahjude tekkepõhjus on selgitamisel. «Olen välismaal, hommikul sain sõnumi, et maja põles, rohkem ei oska selle asja kohta midagi kosta,» ütles nakkushaigla kompleksi omanikfirma Aurorette OÜ juhatuse liige Kaimo Sepp.

Politseiuurijad, kriminalist ja päästemenetleja tegid eile sündmuskohal esmaseid menetlustoiminguid, muuhulgas kogusid nad uurimiseks ja ekspertiisideks asitõendid ning infot. «Kuigi tulekahju tekkepõhjused on alles selgitamisel, on uurijatel esmasele infole tuginedes alust kahtlustada kas süütamist või lahtise tulega hooletut ringikäimist,» teatas Tartu politseijaoskonna politseikapten Tauno Pärli eile pärastlõunal.

Põlengu täpsemad asjaolud selguvad alustatud kriminaalmenetluses. Kui kellelgi on teavet, mis aitaks Lina 7 tulekahju tagamaid selgitada, palutakse sellest politseile teada anda telefonil 730 8661 või tauno.parli@politsei.ee.

Tagasi üles